Amaç ve Kapsam

“Kulak Burun Boğaz Uygulamaları” dergisi, İstanbul KBB-BBC Uzmanları Derneği’nin resmi yayın organıdır. Dergi yalnızca çevrimiçidir Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında 4 ayda bir yayımlanır. Derginin yayım dili Türkçe ve İngilizcedir.

Derginin kapsamı, otolarengoloji, baş-boyun cerrahisi alanındaki orijinal makaleleri, olgu sunumlarını ve güncel değeri olan incelemeleri yayımlar.

Derginin yayın politikası, içerik ve formatı “International Committee of Medical Journal Editors (ICMJE)”, “World Association of Medical Editors (WAME)”, “Council of Science Editors (CSE)” ve “Committee on Publication Ethics (COPE)”, “Avrupa Bilim Editörleri Birliği (EASE)” ve “Ulusal Bilgi Standartları Organizasyonu (NISO)” kurallarına uygundur. Dergi, Scholarly Publishing'de (doaj.org/bestpractice) Şeffaflık ve En İyi Uygulama İlkeleri ile uyumludur.

Kulak Burun Boğaz Uygulamaları Dergisi Science EBSCO ve Tübitak ULAKBİM TR dizinlerinde endekslenmektedir.

Makalenin değerlendirilmesi ve yayınlanması için yazarlardan herhangi bir ücret talep edilmez. Dergi ile ilgili tüm masraflar İstanbul KBB-BBC Uzmanları Derneği tarafından karşılanmaktadır.

Tüm yazılar, http://www.manuscriptmodule.com/kbbu/ adresinde bulunan çevrimiçi başvuru sistemi aracılığıyla gönderilmelidir. Dergi yönergeleri, teknik bilgiler ve gerekli formlar derginin web sayfasında yer almaktadır.


 
  © | KBB Uygulamaları Dergisi
created by minduce